Τετάρτη 25 Απριλίου 2018

Η Σκοπευτική Αθλητική Λέσχη Φλώρινας στον Πρωταθληματικό αγώνα πρακτικής σκοποβολής Level II

Την 22-4-2018 στον Πρωταθληματικό αγώνα πρακτικής σκοποβολής  Level  II  που διοργάνωσε η Ελληνική Λέσχη Πρακτικής Σκοποβολής στο σκοπευτήριο του Λαγκαδά η Σκοπευτική Αθλητική Λέσχη Φλώρινας  συμμετείχε με έντεκα αθλητές.  Ο αγώνας ήταν απαιτητικός
με έξυπνα και δύσκολα στάδια.
Στην κατηγορία PRODUCTION  ο Παλιογάννης Αθ. Κατατάχθηκε στην 2η θέση, Χατζηλίας Κ. στην 11η ,  ο Κατσούτας Κ. στην 19η, Μάργαρης Κ. 31η, Συγκελάκης Γ. 38η, Τσώμης Ν. 44η, Κροκαροπούλου Α.48η και 2η στην υποκατηγορία  PRODUCTION JUNIOR, Μαυρουδής Χ. 68η και Τσολάκης Α. 69η θέση.
Στην νέα κατηγορία PRODUCTION OPTICS  ο ταχύτατος Μούλελης Ηλίας κατέλαβε την 1η θέση. Στην κατηγορία STANDARD ο Ρόζας Κωνσταντίνος κατατάχθηκε στην 23η θέση. Τέλος η ΣΑΛΦ Φλώρινα στο ομαδικό της PRODUCTION κατέκτησε την 3η  θέση.