Παρασκευή 26 Ιανουαρίου 2018

Απέδρασε με το διπλό από τα Γρεβενά ο Αριστέας

Την 5η τους νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισαν την Κυριακή (21/01) οι Παγκορασίδες του Αριστέα Φιλώτα Αμυνταίου, επικρατώντας στα Γρεβενά του τοπικού Αστέρα με 3-1 σετ.

Οι παίκτριες της Νόπης Κούση ήταν καταιγιστικές στο ξεκίνημα το αγώνα, με καλή υποδοχή και εύκολα τελειώματα στην επίθεση, πήραν το πρώτο σετ με 10-25.
Το δεύτερο σετ δεν εξελίχθηκε το ίδιο καλά για τον Αριστέα, ο οποίος φάνηκε να υποτιμά τον αντίπαλο, ο οποίος αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που του δόθηκαν και κέρδισε με 25-21, φέρνοντας την αναμέτρηση στα ίσα.
Στη συνέχεια ο Αριστέας σοβαρεύτηκε, με τη βοήθεια και του μπλόκ έβγαλε άμυνες και με αποτελεσματικά χτυπήματα και από τις δύο ζώνες, κατέβαλε την αντίσταση της ομάδας των Γρεβενών, κατακτώντας τα επόμενα δυο σετ (18-25, 19-25).
Διαιτητές: Γιαννόπουλος - Γιωτα
Σετ: 10-25, 25-21, 18-25, 19-25.
Αστέρας Γρεβενών : Παπαγεωργίου, Κουτσοδήμου, Λαγογιάννη, Κολυδά, Ζαμπανάκου, Γιαγκόζογλου, Κοτζαμπάσογλου, Κοζόνη, Πέππα, Ζεμπίλη, Τσουφλίδου, Ντάγκα, Γιαννακοπούλου.
Αριστέας Φιλώτα Αμυνταίου (Νόπη Κούση): Χαραλαμπίδου, Τολούδη, Μπαλι, Κατσουπάκη Ε., Κατσουπάκη Μ.,  Καπετανάκη, Γιώβη, Θεολογίδου, Μπαρτζώκα.