Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2017

Ήττα για τον Αριστέα, 3-0 σετ από τον Ήφαιστο Φλώρινας

Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις καλές εμφανίσεις η ομάδα Κορασίδων του Αριστέα Φιλώτα Αμυνταίου, γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα με 3-0 σετ από τον Ήφαιστο Φλώρινας, για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΣΠΕΜ.
Οι παίκτριες της Νόπης Κούση
παρουσιάστηκαν κατώτερες των περιστάσεων και δεν προέβαλαν καμία αντίσταση, απέναντι στο αξιόλογο σύνολο που παρουσίασε ο Ήφαιστος.
Οι γηπεδούχες δεν πατούσαν καλά στον αγωνιστικό χώρο, αδυναμίες στην υποδοχή, χαμένα σερβις, λάθη στην επίθεση, συνέθεταν την εικόνα που παρουσίασαν στο πρώτο σετ, που ολοκληρώθηκε με 11-25 υπέρ των φιλοξενουμένων.
Η εικόνα του Αριστέα δεν μεταβλήθηκε στη συνέχεια του αγώνα, με αποτέλεσμα η ομάδα της Φλώρινας να φτάσει εύκολα στην κατάκτηση και των επόμενων δύο σετ με 9-25 και 8-25.
Σετ: 11-25, 9-25, 8-25
Διαιτητής: Στυλιανίδης Ιωάννης
Αριστέας Φιλώτα Αμυνταίου ( Νόπη Κούση – Βαρβάρα Νικηφόρου): Μπάλι, Καπετανάκη, Χαραλαμπίδου, Γετίμη, ΓΙώβη , Θεολογίδου, Κατσουπάκη  Ε., Κατσουπάκη Μ.
Ήφαιστος Φλώρινας (Βελιάνης Θωμάς ): Ρόμα, Νάστου, Παυλίδου, Αμπα, Σαράντη , Τζώτζη, Αλεξανδρίδου,  Βοσνίδου.